פרסים בקנה: ספרה של נוה דרומי זכה בפרס לספרות צבאית

פרסים בקנה: ספרה של נוה דרומי זכה בפרס לספרות צבאית

ספרה החדש של העיתונאית, הפובלציסטית והסופרת נוה דרומי, פרחים בקנה, זכה בפרס 'מולדובן' לספרות צבאית של מכון המחקר לתקשורת וביטחון באוניברסיטת אריאל. הפרס מוענק בכל שנה לספר מקור אחד בתחום הצבאי-ביטחוני שעוסק בסוגיות הרלוונטיות לביטחון ישראל. 

ספרה של דרומי, שיצא לאור לפני חודשים אחדים וכבר הודפס במהדורה שנייה, זוכה לביקורות ותשבוחות רבות. המחקר שהוביל לכתיבת הספר בחן את השפעתן של אג'נדות רדיקליות דרך המכונים והארגונים המקדמים אותן בתוך המערכות הצבאיות. 

הספר מעניק לקורא מבט לרגע לתוך תהליכי קבלת ההחלטות ולתוך התכנים שמועברים לפיקוד הצה"לי בניסיון לעצב מחדש את אופיו, ודרכו את הצבא ומדיניות הביטחון של ישראל. דרומי כתבה בחשבון הטוויטר שלה: "כבוד גדול! הספר עוקב אחר שינויים שהתחוללו בצה"ל בעשורים האחרונים, כאשר בעיניי הפרקים החשובים ביותר הם אלו על הפוליטיזציה בעקבות מהפך 77', המכון לחקר תורת המערכה המזוהה עם יעלון והפרק על המשפט - פרקים שרלוונטים במיוחד היום ואני מניחה שיש להם חלק גדול בקבלת הפרס בדגש על המלת"מ. הספר מגובה במחקרים, ראיונות עומק ומסמכים שנחשפים לראשונה בספר".

ליאורה לויאן, העורכת הראשית של הוצאת סלע מאיר אמרה בעקבות הכרזת הזכייה: "אנו גאים בנוה על ההישג המופלא. זהו ספר חובה לכל מי שמאמין שתפקיד הצבא לשמור על ביטחון ישראל במקצועיות, בערכיות וללא פשרות".

___________________________________________________________________________

לקריאת קטע מתוך הספר על השינוי בערך ההכרעה 

לחצו כאן

 

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר