פרופ' ישראל אומן: "אין לנציגי לשכת עורכי הדין כל מקום בהליך בחירת שופטים"

פרופ' ישראל אומן: "אין לנציגי לשכת עורכי הדין כל מקום בהליך בחירת שופטים"

פרופ' ישראל אומן כתב את ההקדמה לספר החדש "מדוע שהעם יבחר את השופטים" וכך הוא מסביר: "שני שינויים הכרחיים חייבים אפוא להיעשות, כפי שמדגיש גם חבר הכנסת רוטמן בספר שלפניכם: אסור שהשופטים ישלטו במינוי השופטים, ואין לנציגי לשכת עורכי הדין כל מקום בהליך הבחירה. כיצד בפועל צריכה להיות בחירת השופטים? חבר הכנסת רוטמן מציג כמה אפשרויות בספר וראוי לבחון אותן בקפידה."

וזה בדיוק מה שעושה ח"כ עו"ד שמחה רוטמן, יו"ר ועדת חוקה, חוק ומשפט שמוביל את ניסוחי הרפורמה בכנסת בספרו החדש. הוא בוחן בקפידה את המצב, את השינויים המוצעים ואת הכיוון שאליו הוא חושב שנכון ללכת.רוטמן, כמו השר לוין, לא שלף את הדברים מהמותן והוא עוסק בנושא כבר שנים. בספרו הקודם "מפלגת בג"ץ" הוא סקר ביסודיות את המהפכה המשפטית של אהרן ברק וממשיכיו ואת השלכותיה על המשק, על היציבות החברתית ועל השלטון הדמוקרטי. ספר זה היה תולדה של פעילות ומחקר מתמשכים וכך גם הספר החדש.

מי שלא מסתפק בסחורה הרדודה שמציעה התקשורת המשודרת בעניין הרפורמה ורוצה להבין את הנושא באמת, מוזמן לצאת למסע קצר ותכליתי בספר החדש, או להגדיל ולרכוש את החבילה המשפטית המלאה הכוללת את שני ספריו של רוטמן ואת הספר "בשם החוק" מאת שופט בימ"ש העליון בארה"ב אנטונין סקאליה, גדול המשפטנים השמרנים.


תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר