איך קרה שהפעם מצביעי הימין גם מקבלים ימין?

איך קרה שהפעם מצביעי הימין גם מקבלים ימין?

"הטקסט המכונן בהקשר לרפורמה המשפטית ומדיניות הממשלה הוא הספר מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל של ארז תדמור" (ידיעות אחרונות, 16.1.23)

לרגל הרפורמה המשפטית והספר "למה שהעם יבחר את השופטים" שבו ח"כ עו"ד שמחה רוטמן מסביר אותה, יצרנו עבור קוראינו חבילה מיוחדת במחיר מוזל של 99₪ ובה כל הרקע הרעיוני והמעשי הדרוש להבנת הרפורמה. כל הרעיונות שמותקפים בתקשורת ובהפגנות בצורה פופוליסטית, מוגשים בצורה מנומקת ומהודקת. מה כוללת החבילה?

**
למה שהעם יבחר את השופטים
במאה עמודים דחוסים תלמדו: מדוע הוקמה הועדה לבחירת שופטים ומה חשבו עליה בזמן אמת זקני מפא"י? מהי שיטת הסניוריטי? כיצד המהפכה של אהרון ברק הפכה את הרפורמה לחיונית? מדוע בדמוקרטיה הישראלית עורכי דין שווים יותר מאזרחים רגילים? מה חולקות ישראל והודו, וכיצד זה קשור לממשלת הוד מלכותו? כיצד בחירת שופטים על ידי נבחרי הציבור תשפיע לטובה על חייך? ועוד.

**
מפלגת בג"ץ
בכדי להבין את הרקע ההיסטורי למהפכה המשפטית של אהרן ברק וממשיכיו שהובילה לרפורמות, אתם מוזמנים לקרוא את רב המכר מפלגת בג"ץ בו מאיר רוטמן את קורותיה ונזקיה על ידי ניתוח פסקי הדין החשובים שעיצבו את פניה החברה הישראלית.

**
מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל
ספרו של ארז תדמור, שבמידה רבה היה אחד ממנועי הדחף הציבוריים שהובילו למיקומה הגבוהה של הרפורמה בסדר היום הציבורי, מראה כי התקדים של בגין קבע את הכלל: מפלגות הימין מנצחות בבחירות, ואליטות השמאל ממשיכות לשלוט. ולא רק ממשיכות, הן גם מרחיבות: המחדל של בגין, וחדלונם של ממשיכיו, סייעו לאליטות להעביר בהדרגה עוד ועוד עוצמה וסמכויות שלטוניות, מנבחרי הציבור למוקדי כוח שאינם כפופים לרצון העם. קריאת הספר כיום מאפשרת הבנה רחבה של הדמוקרטיה הישראלית והשינויים הדרושים והמתקרבים בה.

החבילה כוללת את 3 הספרים ב-99₪. הזמינו עכשיו! 

 

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר