לא תמיד זה שקוף כל כך: הסדנה להנדסת תודעה נגד הרפורמה בתקשורת

לא תמיד זה שקוף כל כך: הסדנה להנדסת תודעה נגד הרפורמה בתקשורת

לפעמים הנדסת התודעה של גופי התקשורת שקופה מאוד וקלה לזיהוי.
כמו למשל בכותרת שנתנו בערוץ 12 להודעה של שר התקשורת על הרפורמה לפתיחה קלה של שוק התקשורת מפני הכוחות האימתניים שננעלו על מוקדי הכוח הרגולטוריים ומנצלים אותם לשיח רדוד ושטחי שכל-כולו הד חוזר של תעמולה.

הספר "הסדנה להנדסת תודעה" - הוא מסמך יסודי, מנומק, מכעיס, ולא פחות מזה – משעשע, על כישלונה המוחלט של התקשורת הממוסדת בישראל בביצוע שליחותה.


חנן עמיאור, ממקימי אתר ביקורת התקשורת פרספקטיבה, מזמין את הקורא הישראלי למסע אל מאחורי הקלעים של מערכות העיתונים ואולפני החדשות של ארצנו הקטנה. במסע זה חנן מספק הצצה נדירה למגוון האמצעים שנוקטים העיתונאים כדי לעוות את תיאור המציאות ולהשתמש בבמה שניתנה להם לטובת צרכיהם האישיים והפוליטיים.לאורך פרקי הספר ימצא הקורא שפע עצום של מקורות, סיפורים ואנקדוטות שילמדו אותו על האתיקה הירודה של העיתונאים בישראל ועל השקרים, הטיוחים, ניגודי העניינים והאג'נדות הרדיקליות שרוחשות מעל ומתחת לפני השטח של התקשורת הישראלית.עמיאור מכיר את הדברים הללו היכרות אישית, והוא משלב בספר קטעי שיחות רבים שערך בעצמו עם "גיבורי הספר": נחום ברנע, אמנון אברמוביץ', בן כספית ורבים אחרים.

- מה הקשר בין הארגונים 'שוברים שתיקה' ו'בצלם', לחשיפות שמתפרסמות בעיתונים הגדולים?
- איזו תקרית מביכה קרתה לעיתון 'הארץ' עם אתר ניאו-נאצי?
- מי עומד מאחורי המקורות האנונימיים שציטטו נחום ברנע ואמנון אברמוביץ' בדיווחיהם?

זהו ספר פוקח עיניים: אם אתם קוראים עיתונים, שומעים רדיו או מתעדכנים באתרי החדשות - אתם עומדים לגלות בעזרתו את "סודות המקצוע" ואת כל הדרכים שבהן העיתונאים מהנדסים את התודעה הציבורית: שימוש במקורות אנונימיים, שיתופי פעולה עם ארגונים אזרחיים, סתימת פיות, התעלמות מכללי אתיקה בסיסיים ועוד.
**

בימים בהם הסדנה עובדת שעות נוספות זהו ספר שמתבקש במיוחד לקרוא. אז אם אינכם נמנים בין האלפים הרבים שקראו עד היום את רב-המכר המטלטל הזה, מוזמנים להשיג אותו היום במבצע חבילת הדמוקרטיה החדשה שלנו עם ספריהם של ארז תדמור, נוה דרומי וגדי טאוב.

פרטים והזמנות כאן בקישור:

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר