מסתערת: ראיון עם נוה דרומי לרגל ספרה החדש

מסתערת: ראיון עם נוה דרומי לרגל ספרה החדש

מדוע נוה דרומי וספרה החדש כל כך מאתגרים את מהפכני השמאל? כנראה שזה שילוב בין הבהירות של תפיסת העולם השמרנית שלה, הקשיחות שבה היא מסרבת להתנחמד או לאמץ את היררכיית המוסר שלהם והעובדה שאת כל אלו עושה האישה החילונית מלב תל אביב.בראיון מרתק ל'7 לילות' של ידיעות אחרונות לרגל צאת ספרה החדש 'פרחים בקנה' מוצגת נוה דרומי כאחד הקולות הבולטים בימין. "ימין חילוני ושמרני, שמושפע מהתפיסה העדכנית של הרפובליקניות האמריקאיות אבל לא מוותר על ערכי היסוד של שלמות הארץ ותורת ישראל. הנוכחות הדלה של נשות תקשורת ימניות והעובדה שדרומי מתנגדת קולנית לתפיסות פמיניסטיות מקוובלות, והייתה מיליטנטית הרבה יותר מהקולגות שלה בימין הופכת אותה למקרה מעניין".

"מה לא אמרו עליה, שהיא פשיסטית, ביביסטית, מדברת שטויות, ימנית מזויפת, ימנית משיחית, עירית לינור וונאבי. אבל דרומי, אישה שפיל היה מתקנא בעורה העבה, לא סופרת אף אחד".

דרומי התייחסה בהרחבה לסוגייה הנפיצה ביותר בספר, ואחד הנושאים המתוחים ביותר בשיח הישראלי הרחב - שילוב נשים ביחידות הלוחמות בצה"ל. "אני אומרת שלפמיניזם הרדיקלי שהוביל את כל נושא שילוב הנשים בצה"ל לא היה אכפת מנשים, או משוויון נשים או מביטחון המדינה. ההחלטות לא התקבלו משיקולים מקצועיים. המהפכה הפמיניסטית ישר טענה שהצבא הוא מקום מיליטריסטי, גברי, פטריארכלי שכל עוד הוא קיים לא יהיה שוויון בין נשים לגברים. עכשיו מה, צה"ל הוא מקום למהפכות חברתיות?"

"אני רוצה גם שיגידו לנשים שמתגייסות לקורס טיס מה עלול להיות המחיר, למשל אם יהיו לך שינויים פיזיולוגיים בזמן הווסת. ראיתי שמשתתפות בקורס סיפרו על זה בכתבה בטלוויזיה. ואל תביני לא נכון, אם הצבא ירצה את הבת שלי בתור
טייסת והיא תוכל? הלוואי, אני אעמוד שם במסדר עם דמעות ומטפחת ושלט ענק. אני אהיה הכי גאה בעולם, אבל אני רוצה שהשיקולים יהיו נקיים".

לפרטים על הספר ולרכישה במבצע לחצו כאן

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר