חדש: כפות רגלי האל | ספר שנותר בעזבונו של פרופ' אדם זרטל ז"ל

חדש: כפות רגלי האל | ספר שנותר בעזבונו של פרופ' אדם זרטל ז"ל

פרופ' אדם זרטל ז"ל מוכר לרבים בשל גילוייו המדהימים ויושרתו הנחרצת. בספר חדש שנותר בעזבונו ומתפרסם כעת נחשפת תגלית נוספת שלו, כזו שמוליכה את הקורא במסע באדמת הארץ, בין דפי התנ"ך, קורות העם ומחקרים אקדמיים לעבר עובדות מרתקות.
בבקעת הירדן ובמורדות המזרחיים של הרי השומרון ובנימין גילה זרטל מתחמי אבן גדולים, שצורתם, המתגלה בשלמותה למביט ממעוף הציפור, צורת כף-רגל. לתצורה זו אין אח ורע בעולם העתיק, אך לשימוש הסמלי בצורתה יש ויש: במצרים הקדומה, וביתר שאת במקרא.


המתחמים נמצאים במקומות ההולמים את התיאורים במקרא לגבי מושג חידתי רב משמעות בתולדות העם: אתרי "הגִלְגָּל", שבהם התכנס העם לקראת כיבוש הארץ, לחידוש המלוכה ולעבודת האל.
  • מה הקשר בין הגִּלגל לרגליים, ומדוע נמצאים מתחמים כאלה רק בארץ ישראל?
  • כיצד נעלמו מתחמי הענק הללו מעיני הדורות?
  • איך מתגלם על פני הארץ הפסוק "כל מקום אשר תדרֹך כף רגלכם בו לכם נתתיו"?
  • ומהן, על פי התורה ונביאי ישראל, כפות רגליו של האל?
בסקר יסודי שנמשך עשרות שנים זרטל חרש את השומרון על גבעותיו וגיאיותיו, בואכה בקעת הירדן, וגילה, בין היתר, את מזבח ראשית ישראל בהר עיבל, ותחתיו שרידי בעלי חיים כשרים, ואת העיר המזוהה עם חרושת הגויים, בירתם של יבין וסיסרא, ובה שרידי מבנים במתכונת ייחודית למקום מוצאם, האי סרדיניה.
אך תגליתו הגדולה הנוספת, שהוא מתאר בספר זה שנותר בעיזבונו, היא אולי המדהימה מכולן. כעת הוא יוצא לאור ואתם מוזמנים להשיג אותו ולצאת למסע מרתק עם עם ישראל בארץ ישראל.
הזמינו עכשיו את הספר במבצע וצאו למסע מרתק! לפרטים והזמנות לחצו על התמונה >>

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר