הם משתיקים, אנחנו מפיצים: חבילת דמוקרטיה מיוחדת

הם משתיקים, אנחנו מפיצים: חבילת דמוקרטיה מיוחדת

לרגל סיום העסקתו של ד"ר גדי טאוב בהארץ, על רקע החלטתם להדיר את תפיסת עולמו מעמוד הדעות, אנחנו שמחים להציע חבילת דמוקרטיה לא מצונזרת להרחבת התודעה. מעבר לעובדה שאנו מחוייבים לדמוקרטיה הישראלית ולהשמעת אותה העמדה שכעת מותקפת, אנו מאמינים שהספרים בחבילה הזו ישרתו היטב את קוראיהם ויעניקו להם ידע, עובדות ונימוקים מנוסחים היטב, המתכתבים עם מציאות חייהם. 


החבילה המיוחדת תימכר ב-129₪ ותכלול ארבעה ספרים: 'ניידים ונייחים' מאת גדי טאוב; 'הסדנה להנדסת תודעה' מאת חנן עמיאור; 'מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל' מאת ארז תדמור ואת ספרו החדש של ח"כ שמחה רוטמן 'למה שהעם יבחר את השופטים'.

למה שהעם יבחר את השופטים הוא ספר קצר, מדויק וקולח מסדרת פנס כיס, מסביר יו"ר ועדת חוק חוקה ומשפט את הרקע והטיעונים בעד הרפורמה המשפטית המרכזית שהוא, שר המשפטים יריב לוין והממשלה החדשה מבקשים לבצע.במאה עמודים דחוסים תלמדו: מדוע הוקמה הועדה לבחירת שופטים ומה חשבו עליה בזמן אמת זקני מפא"י? מהי שיטת הסניוריטי? כיצד המהפכה של אהרון ברק הפכה את הרפורמה לחיונית? מדוע בדמוקרטיה הישראלית עורכי דין שווים יותר מאזרחים רגילים? מה חולקות ישראל והודו, וכיצד זה קשור לממשלת הוד מלכותו? כיצד בחירת שופטים על ידי נבחרי הציבור תשפיע לטובה על חייך? ועוד.
-
הספר ניידים ונייחים מראה כי קו השבר ברור: מצד אחד ניצבת אליטה בינלאומית חדשה וניידת שחבריה יכולים להרגיש בבית כמעט בכל פינה ברחבי העולם שבה הם יכולים להתחבר לרשת; בעוד מצד שני ניצבים המוני האזרחים התלויים לפרנסתם בשוק מקומי, זהותם כרוכה בשפה מקומית ומרקם חייהם החברתי והתרבותי קשור למדינה מסויימת שהיא גם המתחם בו מופעל כוחם הפוליטי.

הסדנה להנדסת תודעה הוא מסמך יסודי, מנומק, מכעיס, ולא פחות מזה – משעשע, על כישלונה המוחלט של התקשורת הממוסדת בישראל בביצוע שליחותה. חנן עמיאור מזמין בו את הקורא למסע אל מאחורי הקלעים של מערכות העיתונים ואולפני החדשות, ומספק הצצה נדירה למגוון האמצעים שנוקטים העיתונאים כדי לעוות את תיאור המציאות ולהשתמש בבמה שניתנה להם לטובת צרכיהם האישיים והפוליטיים.


ספרו של ארז תדמור מדוע אתה מצביע ימין ומקבל שמאל, שבמידה רבה היה אחד ממנועי הדחף הציבוריים שהובילו למיקומה הגבוהה של הרפורמה בסדר היום הציבורי, מראה כי התקדים של בגין קבע את הכלל: מפלגות הימין מנצחות בבחירות, ואליטות השמאל ממשיכות לשלוט.

ולא רק ממשיכות, הן גם מרחיבות: המחדל של בגין, וחדלונם של ממשיכיו, סייעו לאליטות להעביר בהדרגה עוד ועוד עוצמה וסמכויות שלטוניות, מנבחרי הציבור למוקדי כוח שאינם כפופים לרצון העם. קריאת הספר כיום מאפשרת הבנה רחבה של הדמוקרטיה הישראלית והשינויים הדרושים והמתקרבים בה.


--
חבילת ספרים זו, כמו גם ספרים נוספים שיכלו להשתלב בה, תועיל להרחבת השיחה הישראלית אל מעבר לגבולות הצרים שמנסים להגדיר בעיתון הארץ, באולפני חדשות מסוימים ואגפים אחרים שנהנים משיח מסוגר שכזה. אנו בסלע מאיר הבאנו ספרות עיון מרחיבת דעת לידיהם של מאות אלפי ישראלים ואנו שמחים להציע כעת חבילה מוזלת זו לשירות הקורא הישראלי הנבון והחושב. 

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר