הספריה של נתניהו נחשפת: כמה ספרי סלע מאיר ושיבלת עליה?

הספריה של נתניהו נחשפת: כמה ספרי סלע מאיר ושיבלת עליה?

כמה קוראים חדי עין הבחינו בדבר מעניין במיוחד על מדף הספרים שמאחורי ראש הממשלה נתניהו. לא פחות מ-7 (!) ספרים מבית סלע מאיר ושיבולת. 


בין הספרים שעל המדף ניתן למצוא שלוש ביוגרפיות של מנהיגים גדולים בגרסת "סדרת המנהיגים" המיוחדת שלנו:

1. אפקט צ'רצ'יל - את סיפורו של ראש הממשלה האגדי שהציל את בריטניה והעולם החופשי מאימת הנאצים כתבו רבים, גם צ'רצ'יל עצמו, אבל בוריס ג'ונסון כותב אותו אחרת לגמרי. זו איננה עוד ביוגרפיה. זהו סיפור, סיפור אמיתי, המטייל הלוך ושוב בין נקודות מייצגות בתשעים שנות חייו של צ'רצ'יל, ומאיר מהן את ימינו שלנו – שאלמלא צ'רצ'יל היו נראים אחרת לגמרי.


2. אשת הברזל - ביוגרפיה מיוחדת במינה של דמות חד פעמית. רובין האריס, ממקורביה של מרגרט תאצ'ר בשנות שלטונה וגם אחריהן, כותב עליה באהבה שאינה מקלקלת את השורה: הוא מציג אותה כמות שהייתה, על כל פגמיה ומגבלותיה, בלי שאלה יטשטשו את המעלות, הכישרונות והעוצמה הכבירה שראש הממשלה ניחנה בהם.

3. האיש שהפיל את מסך הברזל - פגי נונאן מציעה תיאור קולח של הסביבה הענייה שבה התעצבה אישיותו של רייגן, של התחשלותו כאדם פוליטי בזירה הסוערת של תעשיית הקולנוע, של הקשר המופלא בין רייגן לאשתו ננסי, ושל חוש ההומור המיוחד שלו – לצד ניתוח האופן שבו הצליח רייגן להחזיר את ארצות הברית לעמדת הובלה על פני ברית המועצות ולחלץ את ארצו משקיעה כלכלית, חברתית ומוסרית מתמשכת. הספר רצוף שלל סיפורים לא ידועים שהמחברת חילצה מפי האנשים שסבבו את הנשיא הנערץ. כמו כן נמצאים על המדף של ראש הממשלה שני תרגומים מופתיים שיצאו בסדרות שונות של ספריית 'שיבולת':

4. ג'ורדן פיטרסון - 12 כללים לחיים - ברב המכר הבינלאומי הזה שתורגם עד כה ליותר מ-30 שפות, בונה ג'ורדן פיטרסון גשרים בין תיאוריות פילוסופיות, עובדות ביולוגיות, מיתוסים דתיים, תובנות פסיכולוגיות והומור שחור, כדי לשכנע אתכם לזנוח את הציניות ואת הייאוש הפוסט-מודרני, לקבל אחריות על חייכם, ולאמץ עצות מעשיות שיאפשרו לכם לחיות חיים בעלי משמעות.5. היסטוריה של היהודים (שנתניהו כתב לו גם הקדמה למהדורה העברית!) - זוהי יצירתו הכבירה של מחבר המפליא לקלוע לכדי שטף סיפורי נוהֵר אין-ספור חוטים של עובדות ומקורות. ועוד יותר מכך, היא יצירתו של אדם סקרן בעל יושרה רוחנית נדירה. פול ג'ונסון, בריטי קתולי, הבין שהמחקרים המקיפים בנושאי חתך שונים בקורות האנושות ביניהם חיבור עב כרס על תולדות הנצרות, לא יהיו שלמים בלי שיבין לעומק את קורות העם העומד בלב כל הדברים הללו, ובתשתית דתו-שלו בפרט; עם שאמונתו הדתית היא שעיצבה, הגדירה ושימרה אותו; עם-עולם, נרדף עד צוואר, המוסיף להטעין את האנושות במיטב ערכיה ומקנה לה רבים מן הנעלים בהישגיה.ולא רק ספרים מהעולם תמצאו שם, אלא גם שני ספרי מקור של סופרים ישראלים:

6. הסדנה להנדסת תודעה מאת חנן עמיאור שחושף את שיטות התעמולה של התקשורת הישראלית. זהו מסמך יסודי, מנומק, מכעיס, ולא פחות מזה – משעשע, על כישלונה המוחלט של התקשורת הממוסדת בישראל בביצוע שליחותה. חנן עמיאור מזמין בו את הקורא למסע אל מאחורי הקלעים של מערכות העיתונים ואולפני החדשות, ומספק הצצה נדירה למגוון האמצעים שנוקטים העיתונאים כדי לעוות את תיאור המציאות ולהשתמש בבמה שניתנה להם לטובת צרכיהם האישיים והפוליטיים. 

7. 'לא נשוב אחור' - ספרו החדש של מייסד "הביטחוניסטים" תא"ל אמיר אביבי בו הוא מציע רענון לתפיסת הביטחון של ישראל, כזה שיחזיר את העוצמה לסדר היום ויאפשר התמודדות עם השינויים במרחב ובקרב אויבינו. 

----

רוצים את הספרים האלו ואחרים? היכנסו עכשיו לקטלוג שלנו

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר