אברי גלעד קרא את הספר 'מלכודת אוסלו' וממליץ: "חשוב שכל אחד יבין מה קרה שם"

אברי גלעד קרא את הספר 'מלכודת אוסלו' וממליץ: "חשוב שכל אחד יבין מה קרה שם"

"המידע שהספר הזה חושף מחריד. אבל חשוב לדעת איך עבדו עלינו", מספר אברי גלעד וממליץ על קריאת 'מלכודת אוסלו' החדש. 

 "אורחים נכבדים, גבירותיי ורבותיי. היום אנחנו מצהירים כי הסכסוך במזרח התיכון נגמר. היום הסכמנו להבטיח לאימהות ולילדים, ערבים ויהודים, ששום אצבע לא תלחץ עוד על ההדק, לא תסכן את החיים ולא תפגע בכבוד ובאושר"

- שמעון פרס

הסכם אוסלו הראשון נחתם על מדשאת הבית הלבן ב-13 בספטמבר 1993. אדריכליו הישראלים האמינו שהוא יביא לסיום סכסוך הדמים הישראלי-פלסטיני ויכונן מזרח תיכון חדש. אך התקווה התנפצה אל קרקע המציאות, ורחובות ישראל מלאו טרור חסר תקדים.

מה השתבש?

בחיבור מעמיק, מקורי וקולח הכולל שימוש בחומר ארכיוני שראה אור רק לאחרונה, חושף יובל בלומברג את שהתרחש מאחורי הקלעים בעת רקימת ההסכמים, את המשא ומתן הגדוש מהמורות, את התככים הפוליטיים, את ההסתרות הקטנות והשקרים הגדולים, את החלומות, את האשליות – ואת ההתפכחות.מלכודת אוסלו הוא מסמך היסטורי מרתק וטרגי שמאיר מחדש את קווי השבר הפוליטיים, המדיניים והמוסריים שמעצבים את מדינת ישראל כבר שלושים שנה. גם מי שתמכו בתהליך אוסלו וגם מי שראו בו אסון ימצאו בו דיון מפוכח על ההיתכנות לשלום, על המחיר ששילמנו, על הדרך להכרעת הטרור ועל עתיד החלום הציוני המשותף. לכל אלו נלווים גילויים מפתיעים ומטרידים על האירועים שימשיכו להשפיע עמוקות על חיינו עוד שנים רבות.


× מי כינה את הסכמי אוסלו "סוס טרויאני פלסטיני"?
× כיצד הניעה האיבה האישית בין פרס לרבין את תהליך אוסלו?
× מדוע הוסתר מפרס המבצע לשחרורו של נחשון וקסמן?
× כיצד ניסתה התקשורת לעצב את עמדת הציבור לגבי ההסכמים?


יובל בלומברג הוא איש הייטק שהקדיש את העשור האחרון לתיעוד פרטני ולעיבוד שלל מקורות המידע הקשורים להסכמי אוסלו. כותב מוכר ברשתות של תכני עומק ותוצרי מחקר עצמאי. ספר זה נולד מתוך תחושת שליחות ורצון להביא לידיעת הציבור את סיפורם של הסכמי אוסלו בצמוד ככל האפשר לעובדות. בלומברג הוא תושב הרצליה, נשוי ואב לחמישה ילדים. זהו ספרו הראשון.

הספר משתתף במבצע 3 ב-120 יחד עם שאר כותרי האתר שלנו, וניתן כמובן להשיגו בנפרד. השיגו עכשיו עותק >>

 

 תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר