שני ספרים חדשים שכדאי לכם להכיר

שני ספרים חדשים שכדאי לכם להכיר

מה תקראו קודם?
שני ספרים חדשים שלא תרצו להחמיץ!

הראשון הוא ספר המקור "גבירותיי ורבותיי, מהפך!", שכבר זכה לכמה המלצות חמות במיוחד מקרב מנויי ספריית שיבולת, שקיבלו אותו לפני מספר שבועות כחלק מהמנוי השנתי שלהם. בספרו, מצליח ד"ר משה פוקסמן-שע"ל להראות כיצד האירוע הפוליטי שקרה בשנת 1977 עם עלייתו של "גוש הימין" לשלטון, התפתח והפך לציר המרכזי שסביבו נעשה הפוליטיקה הישראלית מאז ועד היום.

הספר חושף בפני הקורא כיצד הכח הפוליטי, שלראשונה בסוף שנות ה-70 עבר לימין, שימש אותו בניסיון לעצב את הזהות הישראלית. הליכוד והציונות הדתית חברו יחדיו לשינוי המציאות שמעבר לקו הירוק. החרדים, שמאז שנות החמישים סירבו לקחת חלק בכל קואליציה ממשלתית, הוחזרו למגרש כשחקן פוליטי בעל העדפה ברורה לגוש הימין. "ישראל השנייה" חברה ל"משפחה הלוחמת" ויחדיו כבשו את עמדות ההנהגה בשלטון הארצי והמקומי כאחד.


הברית הפוליטית שנוצרה בשנים 1981-1977 המשיכה לנצח גם שנים אחר כך ומבחינה דמוגרפית הלכה והתעצמה. למרות חילופי המנהיגים במפלגות ובזרמים השונים, עדיין המשיכה קואליציה זו לעצב את הפוליטיקה הישראלית. ספר זה יתווה את העלילה של ארבע השנים הדרמטיות בהן קמה קואליציית הימין שהפכה לציר המרכזי סביבו נסובה הפוליטיקה והחברה בישראל מאז ועד היום, ואולי יסייע לאלו שמעוניינים להעריך כיצד ייראו פני העתיד.
------

ספר חדש נוסף הוא תרגומו העברי של "תיאוריות ציניות" מאת הלן פלקרוז וג'יימס לינדזי. מדובר ביצירת מופת שכבר הפכה לרב-מכר בארה"ב ולאחר מכן תורגמה לעשרות שפות; ותוך כדי הרעידה את האדמה תחת הכסאות המרופדים של כמה מבכירי הפקולטות למדעי החברה באקדמיה במדינות שונות.


המחברים היו חלק מצוות ש"הטריל" את האקדמיה. הם יצרו מחקרים מפוברקים לגמרי, חלקם מופרכים עד כדי פרודיה מובהקת, והצליחו לפרסם אותם כמאמרים רציניים בכתבי עת אקדמיים בעלי שם. איך זה קרה אתם שואלים? ובכן, הם פיצחו שיטה: לא משנה כמה הזוי מה שתרצו לפרסם, כל עוד זה תואם את האופנות בקרב האליטה הפרוגרסיבית באקדמיה.

הספר עורר תהודה רבה בעיקר בשל המבוכה הרבה שהוא יצר למי שמחשיבים עצמם כמגדל-אור רעיוני, והתבררו כעסקנים פוליטיים בחסות האקדמיה.


 


---שני הספרים החדשים זמינים כעת באתר שלנו! אז למה אתם מחכים? הבטיחו לעצמכם עוד היום הגות פורצת דרך במחיר משתלם!תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר