גרטה תונברג: הבובה השוודית של בריוני השמאל

גרטה תונברג: הבובה השוודית של בריוני השמאל

סערת הילדה גרטה תונברג - כך מנצלים בריוני השמאל את הילדה השוודית כדי להשתיק את מי שחושב אחרת מהם.

האקטיביסטית הירוקה השוודית בת ה-16, גרטה תונברג, היא מעין נועה קירל של האפנה הירוקה. היא מותג של אקטיביזם ירוק, היא זכתה באינספור פרסים על תרומתה ל"מאבק סביבתי" ובהשראתה ילדים רבים ברחבי העולם שובתים מלימודיהם כדי לקדם את דרישתם ממנהיגי העולם לשנות את האקלים.

שיא התהילה של הענקית הירוקה גרטה, התרחש בפסגת האקלים של האו"ם בניו יורק, בו היא גערה במנהיגי העולם על כך "שאינם עושים דבר בשביל לעצור את שינויי האקלים". גרטה שאלה אותם שוב ושוב "איך אתם מעיזים?", כשהיא מתכוונת לעיסוק של מנהיגי העולם בכלכלה, צמיחה ובמדיניות – במקום לעסוק באקלים.

בתור נציגת הנוער הירוק, גרטה האשימה את מנהיגי העולם בכך שהם "גנבו את החלומות שלה", "הרסו את הילדות שלה" ו"בגדו בה ובדור שלה". אם לא ייפעלו במהירות, זעקה גרטה, הדור הצעיר לא ייסלח לדור הנוכחי לעולם. מעבר לזה, היא הזהירה אותנו כי האנושות נמצאת בתחילתה של הכחדה עולמית, וכי כבר אלפי בני אדם מתים בגלל שינויי אקלים.

למרות הנאום מלא הפאתוס, התסכול והדרמה הראויים לשבח, יש הטוענים כי הישגה הגדול ביותר של גרטה הוא במבט הזועף שהצליחה להגניב אל נשיא ארה"ב טראמפ כאשר זה נכנס למליאה באופן לא צפוי. זאת, משום שמבחינת גרטה, אין אדם פחות ראוי מטראמפ להיות נשיא ארה"ב, בגלל שהוא לא מסכים איתה לגבי האופן הראוי ביותר לטפל באמצעותו ב"בעיית האקלים".

בספרו "בריונים", שיצא לאור זה עתה בעברית בהוצאת שיבולת ועוסק בתרבות ההשתקה של השמאל כלפי הימין, מקדיש הפובלציסט הפופולארי בן שפירו פרק שלם לבריונים הירוקים. לפי שפירו, מי שלא מסכים עם הירוקים ועם דרכיהם, מי שמציב סדר עדיפויות אחר, מי שמעז להמרות את דברות התורה הירוקה - נחשב למנוול והופך למנודה. זאת, משום שהירוקים הם אינם פעילים בחסות המדע, אלא בריונים בחסות אג'נדה פוליטית שהמטרה שלה היא לשלוט בכלכלה, בצריכה ובילודה האנושית:

"פעילי הסביבה של היום מנסים באובססיביות להרוס את התעשייה האמריקנית ולהשתלט על החיים הפרטיים של האזרח האמריקאי", כותב שפירו ומרחיב: "בגלל שהם מרגישים שהם טובים הרבה יותר משאר האנשים בעולם, הם חושבים שהם יכולים להגיד לנו מה לעשות.

פעילי איכות הסביבה האלה היו לא יותר מבדיחה, אם לא הייתה להם נטייה מעציבה לנהוג בבריונות מכוערת ביריביהם. הם מזייפים תוצאות של מחקרים מדעיים ומנסים להרוס את הקריירה של מי שלא מסכימים עם התוצאות שפרסמו. הם מנסים באובססיביות לחבל בתעשייה האמריקנית, ולבנות מדינת רגולציה עצומה ולא דמוקרטית שיכולה להכתיב כמה מים צריכים לזרום בשירותים שלכם, בכמה חשמל אתם צריכים להשתמש, ולמה עליכם להפריד את הזבל שלכם לערמות נפרדות, כדי שהמדינה תיקח אותו במשאיות נפרדות שעוברות בשערים נפרדים, ותשליך אותו בסוף באותה מזבלה."

זאת, מסביר שפירו, משום שכמו כל תנועה טוטאליטרית גם הירוקים הם סוג של סוציאליסטים פנאטיים, שרואים בכדור הארץ את האל שלהם.

"פעילי הסביבה מתנגדים לקדמה הכלכלית ובאופן כללי מבקשים חלוקה מחדש של העושר. ואם זה לא עובד, הם מנסים לשלוט באזרח הפרטי באמצעות תקנות וחוקים. רבים מהם הם 'אבטיחים' סביבתיים: ירוקים מבחוץ, אדומים מבפנים.

והם יילחמו בכולם עבור מטרותיהם משום ממבחינתם, הסגידה לסביבה היא דת לכל דבר: אם אתם מצייתים לספר החוקים שלהם ומקריבים את הרצונות והצרכים שלכם לטובת החרציות הצומחות באחו, אתם בני אדם טובים יותר, בהגדרה. ואם אתם לא מסכימים איתם, אז להם, בתור בני אדם טובים יותר מכם, יש את כל הרשות לרמוס אתכם, להשתיק אתכם, להיות בריונים כלפיכם."

כמו כל נערה מתבגרת, גרטה לא רוצה להיות בצד הילדים הלא מקובלים שהבריונים מתעללים בהם. ברטה לא אשמה בכך שמנצלים אותה בשביל שתנאם על במת האו"ם, תדרוש פתרונות לא מעשיים ותפזר נתונים לא נכונים. האשמים הם הבריונים הפרוגרסיבים המבוגרים, שמשתמשים בילדים בשביל לשקר ולהשתיק את כל מי שמתנגד לשיטות הטוטאליטריות שלהם שנועדו לקדם אהבה לכדור הארץ - במחיר שנאה לבני אדם.

*****
השיגו עכשיו את הספר בריונים: איך עובדת תרבות ההשתקה של השמאל וצאו עם בן שפירו למסע חשיפה לא פוליטיקלי קורקטי של הבריונות הפוליטית. להזמנת הספר במחיר השקה היכנסו: http://bit.ly/ShapiroBOOK

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר