מדוע אהרן ברק פרס שטיח אדום בפני גורמים אנטי ישראליים בכנסת?

מדוע אהרן ברק פרס שטיח אדום בפני גורמים אנטי ישראליים בכנסת?

בשיא מהפכתו המשפטית של אהרן ברק וכחלק ממנה, הכשירו שופטי בג"ץ את הלאומנות הפלסטינית בכנסת ישראל, בניגוד לסעיף מפורש בחוק יסוד שנחקק במיוחד לכך. הנה סיפור מתוך ספרו של עו"ד (וכיום ח"כ) שמחה רוטמן בספרו 'מפלגת בג"ץ: כיצד כבשו המשפטנים את השלטון בישראל':

"בהיסטוריה של מדינת ישראל היו אלה עזמי בשארה, חנין זועבי, באסל גטאס ואחרים שניצלו לרעה את הכלים הדמוקרטיים שניתנו בידיהם כדי לשתף פעולה עם מדינות אויב, לעודד ארגוני טרור, לדרבן מחאות אלימות, להסית, ללבות יצרים, להטיף מסרים קיצוניים ולשסות את המגזר הערבי ברוב היהודי ובמדינתו."

רוטמן מקדיש פרק מיוחד לניתוח התהליך שהוביל אהרן ברק את בית המשפט העליון בשורת פסקי הדין שעסקו בפסילת מפלגות. "קשה להבין את המהלך הלוגי שטווה ברק בפסק הדין", הוא כותב למשל בעניין עזמי בשארה, ומסביר: "ברק מפרט באריכות את עמדותיו של בשארה, מנתח היטב כיצד הן סותרות את היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית ואפילו מציין את "ראיות הזהב" שנאספו נגדו. אולם כנגד כל אלה העמיד ברק דברים אחדים שאמר בשארה בפני ועדת הבחירות, לפיהם הוא מתנגד לאלימות ולפגיעה בחפים מפשע.
 

לדעת ברק הדברים המכובסים הללו היוו משקל נגד ראוי לשלל הראיות ההפוכות, ובפסקה קצרה אחת קבע ההרכב בראשותו שלא הונחה בפניו "מסה ראייתית קריטית"; ולפיכך מתקיים ספק בליבם של השופטים, אשר פועל לטובתו של בשארה.

העובדה שחוק-יסוד של הכנסת קובע כי די בכך שבמטרות או במעשים של אדם יהיה, במפורש או במשתמע, משום שלילה של מדינת ישראל כמדינה יהודית או משום תמיכה במאבק מזוין ארגון טרור, לא הרשימה את בית המשפט".

בהמשך, רוטמן ממשיך ומתח שורה של פסקי דין בהם ניתן לראות כיצד בג"ץ עבר מהכשרת תומכי טרור בניגוד להגיון, להכשרתם בניגוד מוחלט לחוקי יסוד מפורשים: "במקום לשים סוף לתופעת הלאומנות והשימוש בכנסת כנגד המדינה באמצעים החוקיים הנדיבים שניתנו בידו בחר בית המשפט העליון פעם אחר פעם לתת לה תעודת כשרות ולמעשה לעודד אותה.

מערכת החיסון של הפוליטיקה הישראלית והציונית, שהצליחה להרחיק גורמים עוינים עוד לפני קום המדינה ולאחר מכן הופעלה בהצלחה גם על ידי ועדת הבחירות המרכזית ובימ"ש, חוסלה בפסיקותיו של אהרון ברק ויורשיו בבית המשפט. סעיפי חוק היסוד שנועדו לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית רוקנו מתוכן והפכו לאות מתה".

רוצים להבין כיצד חיסלו אהרן ברק וממשיכי דרכו את מערכת ההגנה של הדמוקרטיה הישראלית מפני אלו שרוצים להרוס אותה מבפנים? להבין את הרקע לבליץ הראיונות של אהרן ברק והמחאות הקולניות של המיעוט שנהנה מאותה מהפכה, ולהיות מוכנים לקראת הדיונים על הרפורמות המשפטיות שכנגד? כדאי לכם מאוד לקרוא את הספר'מפלגת בג"ץ' מאת עו"ד שמחה רוטמן, שמאז כתיבת הספר כבר הפך לח"כ ואף ליו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת.

לפרטים על הספר והזמנות במחיר מוזל היכנסו לקישור:

תגיות 

כתוב תגובה

נדרש אישור לתגובות טרם פרסומן באתר